Футболісти збірної Італії пробилися в півфінал чемпіонату Європи

25 июня 2012 - Украина

Футболісти збірної Італії пробилися в півфінал чемпіонату Європи, обігравши команду Англії в серії післяматчевих пенальті.

Чвертьфінальний матч, що пройшов в Києві, завершився з рахунком 0 : 0 в основний час і додатковий час. У серії 11-метрових італійці були сильніші - 4: 2.

Головний тренер збірної Англії Рий Ходжсона не став підносити сюрпризів своєму опонентові по цій зустрічі Чезаре Пранделли і випустив на гру тих же футболістів, що виходили перемагати в останньому матчі групового етапу, суперником по якому були українці. Італійський фахівець також не визнав чвертьфінал Євро майданчиком для експериментів із стартовим складом і зробив лише пару вимушених замін.

Як і очікувалося, допомогти своїй команді не зуміли захисник Джорджо Кьеллини і гравець середини поля Тиагу Мотта, хоч останній, по завіреннях тренера, був готовий вийти на полі в цій зустрічі. Їх замінили Леонардо Бонуччи і Риккардо Монтоливо відповідно. До числа несподіваних можна віднести хіба що появу з перших хвилин Маріо Балотелли, який "посадив" на лавку запасних Антонио Ди Натале.

Незважаючи на зіграність складів, тривале очікування важливого матчу, судячи з перших хвилин гри, негативно позначилося на діях гравців обох команд. Аж надто сумбурними вони виглядали з трибун "Олімпійського". Бажання зіграти обережно призводило до зворотного результату, і особливо це простежувалося в грі англійців - нервозності відчувалося більше.

Саме біля воріт родоначальників футболу у результаті і виник перший голевий момент в зустрічі. І досить швидко, вже на третій хвилині гри. Даниэле Де Россі прийняв м'яч метрах в 20 від воріт і отримав шанс безперешкодно пробити по воротях. Втрачати таку можливість півзахисник "Ромы" не захотів і відправив м'яч до красивого польоту, який був перерваний штангою воріт.

Цей епізод змусив зібратися англійців, та так, що вже перша їх атака мала усі шанси завершитися узяттям воріт. Джеймс Милнер пройшов по правому флангу і відправив м'яч до центральної зони штрафної площі, де виявився захисник Глен Джонсон, що підключився до атаки. Гол не відбувся тільки завдяки майстерності Джанлуиджи Буффона, який встиг поставити руку під м'яч, що летить у ворота.

Власне, цей удар в створ став єдиним для англійців в першому таймі. Втративши голеву можливість, вони ще хвилин десять володіли ініціативою, проте нічого толком створити їм не вдалося.

Італійська команда відчула свою перевагу над суперником хвилині до 20-ої гри. Серію невикористаних моментів започаткував Балотелли. Спершу він не зумів реалізувати вихід один на один, вважає за краще сильному удару по воротях занедбаність м'яча "за комір" воротареві. На 32-ій хвилині він знову виконав позерский номер, пробивши "ножицями" з меж штрафної площі суперника. І знову невдало.

За подібне марнотратство англійці трохи не покарали форварда і усю його команду в атаці у відповідь, яку завершували Уэйн Руні і Дэнни Уэлбек. Зігравши в "стінку", зоряний гравець "Манчестер Юнайтед" вивів свого партнера по збірній і клубу на відмінну позицію для удару, проте удар у Уэлбека вийшов неточним - м'яч полетів вище за ворота.

Завершився ж перший тайм серією небезпечних атак у виконанні збірної Італії. З 38-ою по 42-у хвилину небезпечними ударами з середньої дистанції відзначилися Антонио Кассано і Балотелли. Вони ж в цей відрізок часу могли стати авторами голевої комбінації, в якій гравець "Мілана" скидав головою м'яч під удар партнерові. Балотелли не вистачило частки секунди, щоб на лінії воротарської площі виграти боротьбу у захисника англійців.

У другому таймі перевага "Скуадры адзурры" стала ще відчутнішою. Вже на самому його початку Де Россі виявився один поряд з правою стойкою воріт англійської команди, проте завдати удару по м'ячу, що прилетів із-за спини, йому не вдалося.

Після на перший план знову вийшов Балотелли, який відмовлявся в цій грі завдавати простих ударів. Черговий його "постріл" з меж штрафний був нанесений ударом через себе. Втім, не можна не відмітити, що можливість для удару він створив собі сам, відтіснивши корпусом суперника при прийомі м'яча.

До середини тайму перевага англійців стала тотальною. Не змінила ситуацію навіть подвійна заміна Ходжсона, який прибрав з поля Милнера і Уэлбека. Що вийшли на їх місце Тео Уолкотт і Енді Кэрролл розклад сил на полі практично не змінили.

До закінчення основного часу матчу тільки дві атаки англійців дотягували до статусу небезпечних. На 64-ій хвилині Эшли Янг майже безперешкодно бияків метрів з 15. Неточно.

А вже в самому кінці 45-минутки Кэрролл міг стати автором голевої передачі, якби успішним вийшов той, що послідував услід удар через себе Руні. Проте ця гра радувати уболівальників голами для гурманів не хотіла.

Пранделли ж по ходу другого тайму поміняв схему гри своєї команди, випустивши замість Кассано півзахисника Алессандро Диаманти. А після замінив і Де Россі, якого замінив Антонио Ночерино.

Півзахисник "Мілана" у результаті міг допомогти своїй команді уникнути додаткового часу, проте вихід на рандеву з Джо Хартом за декілька хвилин до кінця другого тайму йому голом завершити не вдалося.

Уперше основний час матчу на нинішньому чемпіонаті Європи завершився за рахунку 0: 0.

Як частенько і буває, в овертаймі команди заспокоїлися. Бажання надійно зіграти в захисті приглушало атакуючий потенціал. Навіть глядачі на трибунах стадіону "Олімпійський" в цій нервовій обстановці ущухнули.

Розбудив їх очманілий діагональний удар Диаманти, після якого м'яч потрапив в штангу воріт. Ось тільки він став єдиним голевим моментом, на якому варто було б зупинити свою увагу за усі 30 додаткових хвилин гри. Італійці продовжували давити суперника, комбінували в атаці, проте ще ближче наблизитися до гола їм не вдавалося. Якщо не рахувати точного удару Ночерино, який був нанесений з явного положення "поза грою".

Збірна Англії ж і зовсім забула про атаки. Уболівальники у кінці гри почали дружно закликати Ходжсона до відставки.

Доля гри вирішувалася в серії пенальті. У італійців свої спроби реалізували Балотелли, Андреа Пирло, Ночерино і Диаманти, схибив лише Монтоливо, комір, що пробив мимо. У англійців забили Стівен Джеррард і Руні. Янг потрапив в перекладину, а з ударом Эшли Коула впорався Буффон.

У півфіналі Євро-2012 команда Чезаре Пранделли зіграє зі збірною Німеччини. Зустріч відбудеться у Варшаві 28 червня.