Перша олімпійська чемпіонка в жіночому боксі

10 августа 2012 - Украина

Британка Ніколь Адамс стала переможницею Ігор в Лондоні в змаганнях по боксу у ваговій категорії до 51 кг і першою олімпійською чемпіонкою в жіночому боксі.

Адамс в четвер у фіналі перемогла китаянку Жень Цаньцань з рахунком 16 : 7(4: 2, 5: 2, 5: 1, 2: 2), росіянку Олену Савельєву, ще раніше вибила з боротьби.

Британка з перших секунд поєдинку почала активно тиснути суперницю до канатів і атакувати, а китаянка вважала за краще боксувати на дистанції. Другий раунд також відкрили атаки Адамс, а потім бій прийняв відкритий характер, і незабаром рефері відлічив китаянці нокдаун.

Чемпіонка світу з Китаю була вимушена йти вперед, але переламати хід бою їй не вдалося. Більше того, Адамс іноді своєчасно і вдало контратакувала, і перед останнім раундом її перевага досягла десяти очок(14: 5). Останній раунд закріпив успіх Адамс.

На останніх двох чемпіонатах світу Жень Цаньцань і Адамс зустрічалися у фіналі, і обидва рази перемогу святкувала китаянка.

Власницями бронзових нагород Лондона в цій ваговій категорії стали програвші в півфіналах американка Марлен Еспарза і Мери Ком Хмангте з Індії.

Жіночий бокс уперше увійшов до олімпійської програми на Іграх-2012. Першими завершилися змагання у ваговій категорії до 51 кг

Всього в Лондоні будуть розіграні три комплекти нагород.