Збірна Хорватії переграла команду Ірландії

11 июня 2012 - Украина

Збірна Хорватії переграла команду Ірландії на груповому етапі чемпіонату Європи по футболу, який проходить на території Польщі і України.

Матч, що пройшов в Познані, завершився з рахунком 3 : 1.

Хорватам вдалося провести швидкий гол: вже на 3-ій хвилині Маріо Манджукич завдав точного удару головою в противоход воротареві ірландців Шию Гивену. Ірландці відігралися на 19-ій хвилині, підтвердивши, що стандартні положення є їх сильною стороною. Півзахисник московського "Спартака" Эйден Макгиди виконав подання з штрафного, і Шон Сент-Леджер, вигравши єдиноборство у Огнена Вукоевича, головою переправив м'яч в сітку. Проте перед перервою команда Джованни Трапаттони отримала "гол в роздягальню".

На 43-ій хвилині м'яч, торкнувшись ірландського захисника, потрапив до Никице Елавичу, який до цього знаходився в офсайді, і форвард не схибив з вигідної позиції. У доданий до першого тайму час Манджукич міг зміцнити перевагу хорватів, але після його удару головою м'яч пройшов вище за ворота.

У другій половині зустрічі Манджукич все ж зумів оформити дубль. Нападаючий німецького "Вольфсбурга" знову забив на самому початку тайму - на 49-ій хвилині м'яч після його удару потрапив в штангу, після чого рикошетом від голови Гивена влетів в сітку.

Трапаттони після третього пропущеного гола вирішив посилити атаку, випустивши замість Макгиди і Кевина Дойла Саймона Кокса і Джонатана Уолтерса. За 15 хвилин до кінця основного часу був замінений і провідний форвард ірландців Роббі Кин - його місце на полі зайняв Шейн Лонг. Проте перестановки в лінії нападу не допомогли ірландській збірній відігратися - усі атаки на ворота голкіпера "Ростова" Стипе Плетикосы закінчувалися безрезультатно.

Команда Славена Билича вийшла в лідери групи C, набравши три очки. Наступний матч хорвати проведуть проти італійців 14 червня, цього ж дня збірна Ірландії зустрінеться з командою Іспанії.