Збірна Німеччини перемогла греків з рахунком 4 : 2 і вийшла в півфінал Євро-2012

23 июня 2012 - Украина

Збірна Німеччини обіграла команду Греції в чвертьфіналі чемпіонату Європи по футболу з рахунком 4 : 2, цей матч став найрезультативнішим на Євро-2012.

Команда Йоахима Лева взяла 15-у підряд перемогу в офіційних матчах, встановивши новий рекорд усіх часів в історії виступу збірної Німеччини, завдяки голам Філіпа Лама(39-а хвилина), Самі Хедиры(61), Мирослава Клозе(68) і Мазко Ройса(74). Греки огризнулися точними ударами Георгиоса Самараса(55) і пенальті Димитриса Салпингидиса(89), що реалізував.

Лев, який намагався грати одним і тим же складом на груповому етапі турніру, вніс відразу три заміни в стартову заявку. Замість кращого бомбардира бундестим на цьому турнірі Маріо Гомеса на полі вийшов Мирослав Клозе, для якого матч проти греків став 120-м у збірній. Дебютували в якості гравців "основи" на турнірі Андре Шюррле і Мазко Ройс, що розташувалися на флангах нападу. Крім того, після дискваліфікації повернувся на правий фланг оборони Джером Боатенг.

За перші хвилини зустрічі Германію відзначилася двома нереалізованими моментами біля воріт суперника, обидва рази не вистачило точності Клозе. Греки почали помітно нервувати, і вже на другій хвилині Самарас вимушений був грубо сфолить на півзахиснику німців Хедире, якому вдалося уникнути травми в цьому інциденті. Через деякий час рахунок в зустрічі міг відкрити півзахисник Месут Озил, але хавбек "Реала" пробив прямо в голкіпера Михалиса Сифакиса, що впав на газон.

Кілька разів намагався пробити у ближній кут з правого флангу Ройс, але свої моменти і він не реалізував. Роздрукувати ворота греків зумів капітан команди Лам, м'яч, що уклав, в сітку воріт далеким ударом, знаходячись на підступах до штрафної.

У перерві тренер греків Фернанду Сантуш провів заміни в складі: замість Георгиоса Цавеласа на полі вийшов Гиоргос Фотакис, а Сотирис Нинис поступився місцем Теофанису Гекасу.

Перші хвилини після перерви німецька команда провела дуже активно, але скористатися перевагою не змогла. І несподівано стрімка і проста контратака греків по правому флангу, по якому прорвався Димитрис Салпингидис, дозволила Самарасу - при потуранні Боатенга - забити з меж воротарської.

Майже відразу сталася така ж контратака правим флангом, але вже у зворотному напрямі. Після пасу з флангу все того ж Боатенга що підключився з опорної зони Хедира пробив головою під перекладину - 2: 1.

Через декілька хвилин голкіпер греків припустимо грубу помилку на виході, і Клозе замкнув навіс з кутового в порожні ворота. Незабаром відрізнився Ройс, що вдало приклався по м'ячу після прориву невгомонного Клозе.

Матч збірна Німеччина догравала в черговому режимі вже після заміни Клозе на Гомеса. Але греки зуміли уникнути розгрому. М'яч знайшов руку Боатенга в штрафній площі, і пенальті чітко реалізував Салпингидис.

У півфіналі збірна Німеччини зустрінеться з переможцем матчу Англія - Італія.