Збірна Росії з футболу розгромила чехів з рахунком 4:1 - ВІДЕО

9 июня 2012 - Украина

Збірна Росії з переконливої перемоги над командою Чехії почала виступ на чемпіонаті Європи по футболу в Польщі і Україні.

Матч групи А у Вроцлаві завершився з рахунком 4 : 1(2: 0) на користь команди Діка Адвоката. На 15-ій хвилині відрізнився Алан Дзагоев, що добив в сітку м'яч, що відскочив від штанги. На 24-ій хвилині перевагу росіян подвоїв Роман Широков з передачі Андрія Аршавина.

На початку другого тайму, на 52-ій хвилині, Вацлав Пиларж скоротив відставання збірної Чехії. Проте вихід на полі Романа Павлюченко убив інтригу: на 79-ій хвилині форвард "Локомотиву" асистував Дзагоеву, що оформив дубль, а через три хвилини забив сам.

Бурхливий старт

На 5-у хвилину чехи заробили право виконати штрафною на підступах до володінь В'ячеслава Малафеева, захисникові Роману Губнику в завершальній стадії не вистачило точності. Незабаром Ярослав Плашил витонченою передачею кинув в прорив Мілана Бароша, який до м'яча не встиг. Потрібно визнати, що стартову десятиминутку чехи провели набагато активніше.

На 13-ій хвилині Аршавин заробив кутовий біля воріт Петра Чеха. Незабаром капітан збірної обігрався з Юрієм Жирковым, той увійшов до штрафної і практично від лицьової викотив м'яч під удар Олександру Кержакову, удар у якого не вийшов. У наступній атаці Костянтин Зырянов навісив з правого флангу на Кержакова, який ударом головою послав м'яч в штангу. Відскік підстеріг Дзагоев, м'яч, що вгнав, у ворота Чеха - 1: 0.

На 19-ій хвилині Дзагоев повинен був оформити дубль. Атаку, почату Аршавиным, продовжив передачею на Кержакова Зырянов. Олександр виклав м'яч під удар Аоану, який із забійної позиції не потрапив в створ. Вірний голевий момент упустив хавбек ЦСКА.

Чехи спробували перемістити гру до воріт Малафеева. На 23-ій хвилині Плашил виконав подання від кута поля, Ян Резек пробив точно в руки Малафееву. Тут же послідувала голева відповідь росіян. Аршавин прокинув м'яч в штрафну на хід Широкову, який технічний розібрався з Чехом у ближньому бою, - 2: 0.

На 27-ій хвилині Аршавин впав в штрафній чехів, але арбітр Ховард Уэбб ніяк не відреагував. Потім Аршавин у боротьбі з Томашем Сивоком простріляв на далеку штангу, але задумку Андрія ніхто з партнерів не зрозумів. На 33-ій хвилині Кержаків міг довести лічбу до великого. Аршавин, Широков і Зырянов розіграли комбінацію, яку завершував Кержаків. На жаль, форвард "Зеніту" пробив вище за ворота метрів з дев'яти. Кінцівка тайму пройшла в рівній боротьбі.

Вихід Павлюченко

Другий тайм чехи розпочинали вже з Томаша Хюбшманом, який замінив Резека. На 50-ій хвилині контратака росіян трохи не завершилася черговим узяттям воріт Чеха. Аршавин забезпечив м'ячем в штрафній Кержакова, який трохи забарився з ударом і момент упустив. І тут же чехи скоротили відставання в рахунку. Плашил кинув в прорив Пиларжа, який прийняв м'яч на швидкості і технічний обіграв Малафеева, - 2: 1.

Після забитого гола чехи з подвоєною енергією понеслися вперед, але явних моментів створити їм не вдавалося. На 64-ій хвилині Аршавин прокинув м'яч на хід Кержакову, який бив низом в далекий кут, - мимо. В цілому Олександру явно не везло, як мінімум один м'яч він повинен був забити чехам. На 70-ій хвилині форвард підробив собі м'яч в штрафній, прицілився і пробив повз ворота, упустившись черговий шанс відрізнитися.

На 73-ій хвилині Дикий Адвокат відправив Кержакова відпочивати, випустивши Павлюченко. На 75-ій хвилині Томаш Росицкий пробив із-за меж штрафною, Малафеев з другої спроби м'яч зафіксував. На 79-ій хвилині Павлюченко забезпечив передачею Дзагоева, який витримав паузу і пробив над Чехом - 3: 1. Гра була зроблена. На 82-ій хвилині Павлюченко довів лічбу до розгромного, пробивши у ближній верхній кут - 4: 1.

На 85-ій хвилині Дзагоева під оплески уболівальників збірної Росії замінив Олександр Кокорин. У доданий час чехи забили м'яч, скасований із-за офсайда.

Раніше в першому матчі групи А збірні Польщі і Греції зіграли з рахунком 1 : 1.

У другому крузі групового етапу Євро-2012 збірна Росії зіграє з поляками, чехи - з греками. Обидва матчі пройдуть 12 червня.